Novinky leden 2019

Pokud na tomto webu nejste poprvé, nejspíše jste si všimli dvou zásadních novinek, ke kterým u nás došlo v první polovině ledna 2019. Týkají se obsahu výuky školy a změn na webu.

Obsah výuky

Kromě vlastního Taijiquan, Qigong a San Shou jsme se původně zabývali i podpůrnými předměty, jako je moderní funkční trénink, pohyb naboso, výživa apod.

Praxe ukázala, že takový rozsah značně přesahuje stávající kapacitu většiny studentů. Takže jsme tyto dodatečné předměty z výuky s velkou lítostí vyřadili.

Možná, že si řeknete, že legendární Taiji přeborníci a ani Taiji adepti tohle před staletími nedělali, takže se vlastně nic neděje. Nejspíš to opravdu nedělali (v rukopisech a knihách se o tom nepíše). Na druhou stranu neseděli celý den na židli, nenosili odtlumené boty, a ani se necpali průmyslově vyráběnými potravinami. Takže to vlastně ani dělat nepotřebovali.

Vyřazené předměty považujeme pro nás středoevropany jednadvacátého století za extrémně důležité. Proto také jejich principy a metody budeme v naší výuce i nadále uplatňovat.

Změny na webu

Změny, které jsme na tomto webu učinili, byly iniciovány změnami v zákonech o ochraně osobních údajů. Legislativě jsme vyhověli a udělali k tomu ještě pár dalších změn:

  • Na web se již nemůže zaregistrovat kdokoliv. Nově je to umožněno jenom účastníkům výuky, kteří absolvovali alespoň deset lekcí. Říkáme jim Studenti.
  • Dříve byla registrace a přihlašování na kurzy podmíněno existencí vašeho Facebookového účtu, nyní se provádí registrace bez návaznosti na jakýkoliv další účet a provádí ji pouze administrátor našeho webu.
  • Všemi webovými formuláři prolíná Váš explicitní souhlas s tím, že získáváme vaše osobní údaje. I když vlastně jediné osobní údaje, které získáváme, je vaše jméno a e-mailová adresa. Rádi bychom, abyste uváděli platnou e-mailovou adresu; to proto abychom Vám na vaši žádost mohli odpovědět.
  • Máme nastaveny procesy, technologické a personální, kdy a jak vaše osobní údaje ze svých záznamů odstraňujeme. Nám se to líbí: nemáme úložiště zahlcené daty, které nepotřebujeme. Všechny webové účty vzniklé do 31.12.2018 tímto odstraňujeme. Nové je zřizujeme jenom Studentům na osobní vyžádání.
  • Když už jsme se zabývali legislativou a procesy, tak jsme zpracovali i další Zásady a pravidla. Je jich na náš vkus sice moc, ale na druhou stranu nastavují naše vztahy s klienty zcela transparentně. A to považujeme za důležité.
  • Dříve jsme měli ke všem typům přihlášek (veřejné kurzy, zájem o kurz, individuální výuka, firemní kurzy) jeden formulář. Nově máme na každý typ výuky jeden.
  • Dříve jsme nové kurzy zveřejňovali v našem blogu a na Facebooku. Nově máme jeden přehledný kalendář všech našich vypsaných veřejných kurzů.