Nový kurz pro Taijiquan borce

V naší škole Taiji jsme nově připravili kurz určený těm, kteří již nějakou sestavu Taijiquan libovolného stylu umí, a kteří hledají další výzvy. Nabízíme jim kurz pro pokročilé, ve kterém se bez zdržování základními principy a pohyby poměrně rychle naučí asi tu nejdelší a nejobtížnější sestavu Taijiquan, která nyní existuje.

Předmětná sestava, nazýváme jí Starou Yangovou, se připisuje Yang Lu-chanovi (*1799–†1872), legendárnímu zakladateli stylu Yang. Obsahuje 268 figur a při standardní rychlosti 9 figur za minutu zabere její zacvičení cca půl hodiny. Na rozdíl od mnoha jiných sestav obsahuje nejen Fa-jin výbušné údery a kopy, ale i několik figur téměř až atletických. Pro srovnání nyní velmi populární „Dlouhá Yang Cheng-fuova sestava 108 forem” z počátku dvacátého století, je její silně zkrácenou a velmi zjednodušenou verzí. A vůbec světově nejoblíbenější sestava z roku 1956, sestava 24 forem, která se cvičí necelých pět minut? To je její další ořezání, tentokráte až skoro na kost.

Jsou lidé, pro které je délka a náročnost Staré Yangovy sestavy odrazující. Najdou se však i lidé, pro které je právě tohle přitažlivé. Říkají si totiž: „Proč bych se měl(a) jenom udržovat (stále opakovat jenom to, co již zvládám), když se ještě může rozvíjet (pouštět se do zvládnutí věcí, které ještě nezvládám)? Tenhle kurz povýší sestavu, kterou lidé běžně cvičí, o dost nahoru.

Podmínky pro přijetí do tohoto kurzu jsou poměrně jednoduché: dost dobré prokazatelné zvládnutí nějaké sólo sestavy Taijiquan libovolného stylu.

V kurzu se nezdržujeme základními principy a pohyby, a tudíž postupujeme velmi rychle. Sestavu také nevyučujeme na její základní pohybové úrovni, ale rovnou na úrovni pokročilé (ve smyslu úrovní stanovených World Taiji Boxing Association).

Celá výuka zabere 6-9 měsíců, přičemž značně záleží na studentech, jak rychle budou schopni výuku zvládat.

Úspěšní absolventi obdrží, jako z každého našeho kurzu, certifikát.