Pozvánka na čtvrteční demo akce

Ve spolupráci s TJ Sokol I. Smíchov vás zvu na demo akce, které se budou konat v rámci náboru nových dospělých zájemců o kurzy Staré Yangovy (Lu-chanovy) sólo sestavy Taijiquan (Tajči).

Jak moc je tato sestava náročná, a nakolik by vám její ovládnutí a praktikování k něčemu přispělo, si můžete odzkoušet právě na této demo akci.

 Čas a místo konání, cena

Každý čtvrtek 11.5.–29.6. 2017 v době 17:30–18:30 v Praze 5, na letním cvičišti Mrázovka, hřiště petanque.

Akce jsou zadarmo.

Začnu s tím, že kurzy Taijiquan v TJ Sokol I. Smíchov mají dvě důležité unikátní vlastnosti:

  • Supernízkou cenu: 60,- Kč za devadesáti minutovou lekci. To se hned tak nevidí.
  • Neobvyklý obsah: není mi známo, že by předmětnou sestavu Taijiquan někdo, kromě mě, v ČR vyučoval. Není to zdravotní cvičení, ale asi ta nejobtížnější sestava, která dnes vůbec existuje.

Pokud Vám tohle není lhostejné, přijďte si zkusit, zda by v tom pro Vás mohlo být přínosného ještě něco dalšího.

Obsah demo akcí

Všechny tyto demo akce mají shodný obsah.

Jsou akční. Na několika figurách si budete moci ověřit, jak na tom se svým funkčním pohybem jste. Prosím, nenechte se mýlit stejnými názvy z jiných sestav Taijiquan. V této sestavě nejsou figury zjednodušené tak, aby je mohli zacvičit i lidé s nízkou úrovní fyzické kondice, tedy lidé zranění, nemocní, nebo přestárlí. Funkčně správné provedení figur dá zabrat i profesionálním sportovcům, takže jsou předmětem standardního screeningu jejich pohybového systému. Nevěříte? Mrkněte například na Functional Movement Screen.

Při demo akci si zkusíme tohle:

  • Ometení kolena (krok přes překážku): ověřuje propriocepci, stabilitu nohy, kolena, pánve a stabilizační systém páteře.
  • Sedící kachna (výpad): ověřuje propriocepci, achillovy šlachy, volnost ohýbačů kyčelního kloubu, fungování stabilizačního systému páteře.
  • Sekvence nízkých postojů (hluboké dřepy): ověřuje pohyblivost kotníků, achillových šlach, kolen, rovnováhu odtahovačů a přitahovačů kyčelního kloubu, pohyblivost kyčlí, stabilizační systém páteře.
  • Rozhánění oblaků: ověřuje rotační stabilitu dolních končetin a pánve, rotační pohyblivost trupu, funkčnost stabilizačního systému páteře.
  • Fa-jin údery: není to sice součástí standardního screeningu funkčního pohybu, ale já to do dema zařazuji, protože Fa-jin úderů a kopů máme v naší sestavě poměrně dost. Při demo akci si na prajednoduchém úderu ověříte, zda (po krátké instruktáži) zvládnete udělat ze svého těla bič. Něco zpevníte jako bičiště, a něco uvolníte tak, aby se z toho stala ona švihající část biče. Trénovaní lidé s dobrou kondicí takhle překonávají nadzvukovou bariéru.

Závěrem každé akce se věnujeme otázkám a odpovědím.

Pokud ani tak moc cvičit nechcete a máte jenom dotaz(y), ptejte se rovnou na Facebookových stránkách Marhajchi Taiji.